Drátování

Prima relax pro zaměstance firem.
Akce kolegyně i kolegy jistě potěší.

Drátěné kolečkoPodle legendy bylo drátenictví trestem za to, že vesničané z jedné slovenské obce zradili Jánošíka. Ten je proklel slovy: „Vezměte si drát a kleště a toulejte se světem, nic lepšího nezasloužíte.“ A dráteníci světem od 18. století skutečně vandrem chodili.  Největšího rozkvětu dosáhlo drátenictví na přelomu 19. a 20. století, kdy slovenské drátenické dílny vznikaly v USA, Kanadě, Mexiku, Rusku a mnoha dalších zemích. Dráteník spravoval prasklé hrnce, džbány, mísy a další nádoby. Opletl je drátěnými oky tak, aby se mohly dál používat.
V polovině 20. století řemeslo takřka zaniklo. Od konce století však řemeslo zažívá boom, a to především v oblasti amatérské tvorby. Od roku 1999 funguje Cech česko-moravských uměleckých dráteníků.

Dnešní drátování se soustřeďuje především na dekorativní předměty, které lidem udělají radost.

V ukázkovém kurzu se naučíte, jak pracovat s drátem. Technika je zvládnutelná i pro začátečníky. Na drátování je sympatické, že i s úplnými základy lze nadělat hodně parády. A my budeme společně drátovat dekorace do vázy či na stěnu.

O kurzu:
  • Kurz je určen pro dospělé a děti od 12 let. Začátečníky i pokročilé. Talentované i netalentované.
  • Chceme, abyste s námi tvořili tak, aby Vás to bavilo a z akce si odnesli pěkný zážitek i vkusnou dekoraci.
  • Veškeré pomůcky zapůjčíme, materiál bude připraven.
  • Kurzem Vás provede Hedvika Vozková, která se drátenictví aktivně věnuje od roku 2001.
  • Pracuje se ve skupince do 15 osob.
  • Drátování je vhodné jako doprovodný workshop k firemním akcím nebo hlavní činnost v rámci teambuildingových programů ve firmách.
  • Časová náročnost na výrobu jednoho výrobku je přibližně 3 hodiny. Drátovat ale můžeme klidně celý den. Vznikne pak výrobků několik.